close
چت روم

بهترین فیلم ها


درباره سايت درباره سايت
گل جام . [ گ ُ ] (اِ مرکب ) شیشه های رنگین که در عمارت خانه و حمام و در تابدانها تعبیه کنند وآنرا آینه جامی نیز میگویند گلجام یا گل شاه عباسی در فرش بافی گلی است که هزاران سال است که فکر مردمان چین،مصری را به خود جلب کرده. و نشانهٔ طراوت ، ودر عهد قدیم در آسیا مورد قبول بوده است و نماد خورشید در بین این مردمان بوده است، در آثاری که به دست آمده،از استان همدان با جام برنزی بر می‌خوریم که گل شاه عباسی اولیه نقش بسته شده است. و با یک بند به همدیگر متصل می شده‌اند. از از این اثر می‌توان گفت که این گل به دوره هخامنشیان باز می‌گردد. عالی ترین نمونه گل‌های شاه عباسی را می‌توان در گچ بری‌های محراب مسجد مارلیک کرمان مشاهده کرد.

موضوعات موضوعات

بهترین ها

شاهکار های معماری جهان

بهترین کتاب ها

بهترین فیلم ها

ایده های خلاقانه

عکس های زیبا

عکس های جالب

اس ام اس

جملات زیبا

اس ام اس های زیبا

اس ام اس های سرکاری خنده دار


آرشيو آرشيو

يکشنبه 10 اسفند 1393

جمعه 24 مرداد 1393

چهارشنبه 11 تير 1393

يکشنبه 31 فروردين 1393

پنجشنبه 16 آبان 1392

شنبه 13 مهر 1392

شنبه 16 شهريور 1392

يکشنبه 10 شهريور 1392

جمعه 25 مرداد 1392

چهارشنبه 23 مرداد 1392

چهارشنبه 09 مرداد 1392

شنبه 05 مرداد 1392

پنجشنبه 03 مرداد 1392

چهارشنبه 02 مرداد 1392

دوشنبه 31 تير 1392

يکشنبه 30 تير 1392

شنبه 29 تير 1392

جمعه 28 تير 1392

پنجشنبه 27 تير 1392

چهارشنبه 26 تير 1392


جستجوگر پيشرفته سايت

آرواره‌ها (۱۹۷۵) استیون اسپیلبرگ(بهترین فیلم ها)


آرواره ها(JAWS)
کارگردان:استیون اسپیلبرگ
نویسندگان فیلمنامه:پیتر بنچلی.کارل گاتلیب
بر گرفته از رمان:بنچلی
بازیگران:
روی شایدر(برودی)
رابرت شاو(کوئینت)
ذیچارد دریفوس(مت)
....

اسکارها:
بهترین موسیقی متن:جان ویلیامز
بهترین تدوین:ورنا فیلدز
بهترین صدا:رابرت هویت-راجر هرمن-ارل مایری-جان کارتر

نامزدی اسکار:بهتری فیلم
سال تولید:1975
بودجه:8/5 میلون دلار
فروش:260 میلیون دلار

آرواره ها فیلمیست که واقعا به کوسه ارتباط ندارد.در تمامی زمان فیلم آن هم به طور استثنایی تنها قسمتی از دم کوسه را میبینیم.ولی خودش را تا آخر فیلم رویت نمیکنیم و ....
جالب اینه که پس از اکران این فیلم بسیاری از رستورانها و هتلهای ساحلی مشتریهاشونو از دست دادند و دلیل
هم که مشخصه.

روزی جوانی به نام اسپیلبرگ که تازه وارد سینما شده بود و فقط یک فیلم سینمایی ساخته بود ، داشت خود را برای ساختن دومین فیلمش که فیلم رمان بود آماده می کرد . در شرکت فیلمسازی فیلم نامه ای بنام آرواره ها بود . شرکت می خواست این فیلم را بسازد ، فیلمنامه را برای کارگردانی بنام آماده کرد ولی آن کارگردان بخاطر مشکلاتی که داشت نتوانست این فیلم را قبول کند . در همان زمان استیون جوان ما وارد شرکت می شود ، فیلمنامه را به او پیشنهاد می کنند . بعد از بحث و گفتگو با دوستان استیون ما فیلنامه رمان گونه خود را کنار گذاشته و به سراغ فیلمنامه آرواره ها می رود .
استیون اسپیلبرگ به صورت اتفاقی به فیلمنامه ای دست پیدا می کند که آینده او را می سازد ، ولی آیا به همین سادگی ، فراموش نکنید " نابرده رنج گنج میسر نمی شود " .
استیون جوان همراه با عوامل کامل و حرفه ای به شهری ساحلی می روند . تمامی مسائل برای شروع کار آماده می شود . ولی آنها با اولین مشکل مواجه می شوند . فیلمنامه ای افتضاح ، استیون سریعا با دوستان خود تماس گرفته و 2 فیلمنامه نویس که یکی از آنها هم کمدی می نویسد را کنار خود آورده و در حین فیلم شروع به فیلنامه نویسی می کنند . دومین مشکل که باعث شاهکار شدن فیلم می شود . قرار بود از همان اول فیلم کوسه معلوم باشد ولی اینطور نشد . کوسه مکانیکی که در استخر درست جواب داده بود در دریا شور مکانیزمش بهم می ریخت ، روزها استیون و همکارانش روی کوسه کار کردند ولی بازهم جواب نداد این مشکل ادامه پیدا کرد تا به نظریه ای زیبا رسید ، کوسه در فیلم نشان داده نشود . اولین صحنه فیلم گرفته شد . دختری که به درون آب می رود کوسه معلوم نیست و دختر توسط چندین نفر به این طرف و آنطرف کشیده می شود ، استیون ما با دیدن این صحنه بسیار خوشحال شد چون به چیزی که می خواست رسیده بود . مشکل دومی هم وجود داشت ، هوای بد و گردشگران . وقتی هوا بود بود مطمئنا فیلم برداری با مشکل رو به رو می شد و وقتی هم که آب و هوا مشکلی نداشت کشتی های گردشگری در دید بودند . استیون هم نمی توانست زیاد از ساحل دور شود چون که مشکل ساز می شد . در همین زمان استیون با اعتصاب بازیگران رو به رو شد که خود مشکلی تازه بود . فیلم برداری همینطور طول می کشید و هر روز ضرری تازه برای شرکت بود . بهتر است بدانید این فیلم برای شرکت 14 میلیون دلار هزینه برداشت که در آن زمان بسیار زیاد بود . همه دوستان استیون این فیلم را پایان او می دانستند و هیچکس جز مسئولین شرکت که همراه او بودند او را پشتیبانی نمی کردند ، حتی بازیگران ، پس از اتمام فیلم در یک برنامه تلویزیونی ، قبل از اکران ذیچارد دریفوس بازیگر نقش مت فیلم را فیلم افتضاح خواند و گفت فیلم شکست خواهد خورد . ولی استیون ادامه می داد ، او سینما را دوست داشت و خودش هم می دانست اگر فیلم ببازد ، خود او باخته و دیگر نمی تواند فعالیت سینمایی داشته باشد . مشکلات هر روز بیشتر می شد ، قایق اصلی برای فیلم برداری مشکل پیدا کرده بود . آب و هوا مساعد نبود و همه و همه استیون جوان را می ترساند ولی او ناامید نشد . آخرین کات فیلم داده شد و استیون همچنان نگران بود .
حرف های دیگران استیون را رها نمی کردند تا وقتی که او صف طولانی دم در سینما را دید که برای فیلم خبر ساز منتظر بودند . هراس او چندین برابر شد که اگر فیلم خوب از کار در نیاید چگونه در همین روز اول خورد خواهد شد . اولین جیغ در سینما و اولین حال بهم ریختن تهیه کننده فیلم را خوشحال کرد ولی استیون ار ترس داشت می میرد چون پیش خود می گفت " استیون خیلی زیاده روی کردی " .
فیلم پرفروش ترین فیلم دوران خود شد . کمتر کسی جرات داشت بعد از دیدن فیلم پا به دریا بگذارد . استیون جوان بعد از این فیلم به استیون بزرگ تبدیل شد که هر کار دوست داشت می توانست در سینما بسازد .
فیلم منبع الهام فیلم های ترسناک زیادی در آینده شد ، یا حتی تمامی فیلم های آینده . آخرین تاثیر گذاری که خود من مشاهده کردم در فیلم فعالیت های ناهنجار بود که با نشان ندادن جن در فیلم ( مثل نشان ندادن کوسه در آرواره ها ) ترس فیلم را چندین برابر کرد .
فیلنامه فیلم در حین ساخت بسیار تغییر کرد ، برای مثال صحنه ای که مت با حفاظ به زیر آب می رود قرار بود بمیرد ولی بخاطر صحنه ی زیبایی که در آن کوسه واقعی در حال از بین بردن حفاظ خالی است استیون تصمیم گرفت مت را زنده بگذارد که صحنه ترسناک بعدی فیلم یعنی رو به رو شدن مت در زیر آب با یک جسد بود .
چیز جالبی که در فیلم خود را بسیار نشان می دهد ، کارگردانی زیبای فیلم است ، با اینکه این فیلم دومین فیلم استیون بود ولی بسیار قوی ساخته شد .
به هر حال آرواره ها شاهکاری است که هیچ گاه فراموش نخواهد شد .

منبع:سایت نقد فارسی

بازديد : 65 بار دسته بندي : بهترین فیلم ها نقد فیلم نظر دهيد! [ ]


رستگاری در شاوشنک


رستگاری در شاوشنک
فیلم بر پایه ی فیلمنامه و کارگردانی خارقولاده فرانک دارابونت به شاهکاری در تاریخ سینما تبدیل شد .
سال 1994 تمام توجهات به دو فیلم فارست گامپ و داستان عامه پسند جلب شده بود و کمتر کسی حوصله بحث کردن راجع به رستگاری رو داشت ... .
در سال 1997 رستگاری وارد فروشگاه های محصولات فرهنگی شد ، روزهای ابتدایی مردم فیلم رو برای سرگرمی خریداری می کردند تا اینکه فروش فیلم تصاعدی رو به افزایش رفت ، رستگاری پرفروش ترین فیلم محصولات فرهنگی شد .
سال 1998 یعنی یک سال بعد رستگاری در چند سینما به طور مستقل روی پرده ها رفت ، تا اینکه فیلم دوباره اکران شد . استقبال عجیب مردم و منتقدان از این فیلم غیر قابل وصف بود . رستگاری در شاوشنک دوباره متولد شد .
سال 2000 روزنامه تایمز :
مقایسه ای میان رستگاری و پدر خوانده کرد ، نتیجه ، به برتری رستگاری مماس بود .
چند سال بعد ( فیلم سایت ) لیست بهترین های تاریخ رو انتشار داد ، رستگاری بعد از همشهری کین و پدرخوانده 1 و 2 چهارم بود .
سایت موبی طی یک نظر سنجی از نویسندگان ، رستگاری رو به عنوان بهترین فیلم تاریخ سینما قرار داد .
و بزرگترین سایت سینمایی جهان IMDb در لیست 250 فیلم برتر تمام دوران رستگاری رو در صدر قرار داد و فکر می کنم تنها سه دقیقه پدرخوانده جای رستگاری رو اون بالا گرفت .

داستان فیلم : ( منبع داستان ویکی پدیا ) متاسفانه داستان بسیار ناقصه
داستان رستگاری شاوشنگ در سال ۱۹۶۴ اتفاق می‌افتد و درباره یک بانکدار به نام اندی دفرسن (تیم رابینز) است که اشتباهاً به جرم قتل همسرش به حبس ابد در زندان ایالتی شاوشنگ محکوم می‌شود. او در زندان با فضایی پر خشونت و رشوه خواری مواجه می‌شود. در این خلال با زندانی سابقه داری به نام رد (مورگان فریمن) که به کار قاچاق کالا از بیرون به داخل زندان مشغول است، طرح دوستی می‌ریزد و به کمک او موفق به فرار می‌شود.
او ابتدا خود را نزد رئیس زندان عزیز جلوه می‌دهد و با گرفتن یک انجیل در دستش و خواندن آیات آن نظر رئیس زندان را به خود جلب می‌کند، چندی بعد در کتابخانه زندان کار می‌کند و پس از آن امور حسابداری رئیس زندان را انجام می‌دهد.
در این دوران با فردی آشنا می‌شود که به او اعتراف می‌کند که همسر اندی را کشته‌است اما رئیس زندان با شنیدن این سخنها اندی را در انفرادی می‌اندازد.
اندی با یک چکش کوچک که از رد گرفته بود و آن را در کتاب انجیل مخفی کرده بود دیوار زندان را می‌کند و عکسی را در جلوی سوراخی که کنده بود قرار می‌دهد و پس از بیست سال از آنجا فرار می‌کند. رد هم به دنبال او می‌آید و رئیس زندان هم طی حوادثی مجبور به خودکشی می‌کند.

چه چیز فیلم باعث محبوبیتش میان مردم عام شده ؟
سه دلیل برای ارتباط برقرار کردن این فیلم با مردم وجود داره .

1 : اندی ( نقش اول فیلم ) دو بار و فقط برای راحتی زندانی ها جان خود را به خطر می اندازد که برای همیمن مسئله محبوبترین فرد زندان می شود .
یکبار زمانی که در ازای کار برای نورتون ( رئیس زندان ) فقط چند شیشه نوشیدنی ازش طلب میکنه تا زندانی ها زیر اون آفتاب داغ و در اوج دقایق کاری بعد از سالها طعم یک شیشه نوشیدنی رو بچشن .
و دومین بار زمانی که از اتاق اطلاعات زندان بجای داد زدن در بلند گو ، میکروفون رو جلوی گرامافون میگذاره و آهنگی دلنشین رو برای زندانی ها پخش میکنه که باعث می شه یک هفته به انفرادی بره .
2 : اندی از طبقه معمولی جامعه وارد بدترین زندان آمریکا می شه و بعد از بیست سال به عنوان سهام داری میلیونر از زندان میاد بیرون .
3 : باعث خودکشی نورتون کثیف می شه آرزویی که از ابتدای فیلم تمام بینندگان دارن .

کلا فیلم جالبیه اگر ندیدید حتما نگاه کنید.

منبع:سایت نقد فارسی


 

بازديد : 65 بار دسته بندي : بهترین فیلم ها نظر دهيد! [ ]


جنگ ستارگان اپیزود پنجم: امپراتوری ضربه می‌زند (۱۹۸۰) اروین کرشنر


 

یادداشتی بر فیلم جنگ ستارگان اپیزود پنجم: امپراطوری ضربه می‌زند (جام جم آنلاین)

 

این فیلم آغاز امپراتوری جرج لوکاس بود که پس از فیلم مستقل «دیوارنوشته‌های آمریکایی»، سراغ سریال‌های قدیمی رفت و با ترکیب الگوهای داستانی آشنای آنها با فناوری‌های روز، مسیری تازه را در سینمای علمی - تخیلی گشود. تا پیش از جنگ ستارگان (جنگ‌های ستاره‌ای) فیلم‌های علمی - تخیلی روالی روبه‌زوال داشتند و موفقیت چشمگیر فیلم لوکاس بود که شکوه را به این ژانر بازگرداند. نقش و سهم جلوه‌های ویژه به‌چشم همه آمد ولی داستان جذاب و پرفراز و نشیبی که ملهم از سریال‌های قدیمی چون «فلاش گوردون» بود، کمتر در آثاری که به تقلید از جنگ ستارگان ساخته شدند، مشاهده شد.دنباله‌های بعدی از «بازگشت جدای» و «امپراتوری ضربه متقابل می‌زند» گرفته تا «حمله کلون‌ها» و «انتقام سیت» که لوکاس در هزاره سوم کارگردانی کرد، همگی موفق و پرفروش بودند ولی هیچ کدام به اندازه جنگ ستارگان تماشاگر نیافتند.

امپراتوری ضربه متقابل می‌زند که در ایران با نام امپراتوری ضربه می‌زند شناخته شده‌است دومین فیلم از سری فیلم‌های جنگ ستارگان است که از نظر وقیع داستانی و سیر زمان قسمت پنجم است، نویسنده آن جورج لوکاس است اما نوشتن فیلم نامه را به لگ براکت  سپرد و کاگردانی این اپیزود را به عهدهاروین کرشنر  گذاشت این فیلم در سال ۱۹۸۰ اکران شد، به خاطر جلوه‌های ویژه قوی و فیلمنامه پر قدر در شخصیت پردازی‌های چندلایه و فصل پایانی مورد تحسین منتقدین واقع شد.

هیچ كس گمان نمی‌برد رویای جوانی در دهه 70 تبدیل به حماسه‌ای آنچنان شكوهمند شود كه نه‌تنها چهره هنر، صنعتی به نام سینما را برای همیشه تغییر دهد كه منبعی برای الهام صدها هزار نفر از مردمان جهان در طول چند دهه بعدی شود.

جورج لوكاس تنها فیلمی به نام جنگ‌های ستاره‌ای یا Star Wars نساخت، او اپرایی باشكوه را تنظیم و اجرا كرد كه هر بار دیدنش تازه و نوست. او از همان صحنه‌های ابتدایی مخاطبش را میخكوب خود می‌كرد. زمانی كه هنگام اولین اكران فیلم در اولین صحنه عنوان قسمت چهارم بر پیشانی صفحه‌های سینما حك شد و حتی پیش از آن زمانی كه در جمله‌ای كوتاه لوكاس بیننده خود را به محل رویدادهای شگفت‌انگیز بعدی برد «زمانی دور در كهكشانی بسیار بسیار دوردست...» بیننده‌ خود را طی ساعات بعدی در‌برابر پیچیده‌ترین تكنیك‌های سینمایی مدرن و ایده‌های خلاقانه آینده‌نگرانه می‌دید و هر آن به یاد می‌آورد كه روایتی كه مشاهده‌گر آن است مطابق داستان مربوط به زمانی دور و در جایی بسیار دورتر از كهكشان ماست كه تازه خبرش به ما رسیده است. اما جالب آن است آنچه مخاطب در طول 6 قسمت فیلم سینمایی، یك انیمیشن سینمایی، یك سریال انیمیشن و بیش از 150 جلد كتاب كه تاریخی بیش از ‌5‌هزار‌سال تحول در كهكشانی دوردست را روایت می‌كنند، پیدا می‌كرد بیش از هر چیز با انسان امروز ساكن زمین هماهنگ بود. به همین دلیل بود كه جوزف كمپبل، اسطوره‌شناس بزرگ معاصر زمانی كه این مجموعه را دید ـ و البته لوكاس از ایده‌های او بسیار استفاده كرده بود ـ روی جلد چاپ مجدد كتابش با نام قهرمان هزار چهره، چهره قهرمانان را از گیلگمش آغاز كرد و آن را به چهره لوك اسكای واكر، قهرمان جنگ ستارگان متصل نمود. جنگ ستارگان روایتگر نبرد جاودانه خیر و شر در اسطوره‌ای‌ترین شكل خود است و به همین دلیل بیننده فراموش می‌كند آنچه می‌بیند زاییده تخیل است و ناگهان جهان جنگ ستارگان برایش همان‌قدر آشنا می‌شود كه زندگی روزمره‌اش. برای بسیاری از افراد جنگ ستارگان حتی بیشتر از این سرمنشأ الهام و تغییر بوده است یكی از معروف‌ترین این افراد جیمز كامرون بود كه پس از دیدن جنگ‌های ستاره‌ای تصمیمش را قطعی كرد كه باید كارگردانی نوآور در جهان شود. بسیاری از دانشمندان جوان به بهانه دیدن این فیلم‌ها اكنون در مراكز علمی مشغول فعالیت هستند و جنگ ستاره‌ها راه آنها را به جهان پرهیجان علم باز كرد.

جنگ ستارگان ‌‌ابتدا در دهه 70 با 3 فیلم كه درواقع قسمت‌های 4، 5 و 6 داستان بودند، بر پرده‌های سینما ظاهر شد و 30 سال بعد سه‌گانه دومی بر آن ساخته شد كه قسمت‌های 1، 2 و 3 داستان را روایت می‌كرد. یك انیمیشن سینمایی با عنوان نبرد كلون‌ها و یك سریال تلویزیونی انیمیشنی با همین عنوان هم ساخته شده است، اما هر بار كه هر كدام از این مجموعه مقابل مخاطب قرار گرفته شور و هیجان بزرگی میان طرفداران قدیم و جدید آن به وجود آمده است.

 

منبع: جام جم آنلاین

بازديد : 120 بار دسته بندي : بهترین فیلم ها نقد فیلم نظر دهيد! [ ]


مهاجمین صندوقچه گمشده (۱۹۸۱) استیون اسپیلبرگ


 

داستان کامل فیلم:

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/naghd/250/4-Pulp-Fiction/2/23-Raiders-of-the-Lost-Ark/23-Raiders-of-the-Lost-Ark/10-Raiders-of-the-Lost-Ark.jpg«ایندیانا جونز» (فورد) باستان‌شناسی است که در پی یک شیء دست‌ساز گران‌بها به مقبره‌ای در آمریکای جنوبی می‌رود. پس از پشت سر گذاشتن موانع خطرناک بسیار به محل شیء می‌رسد و کیسه شنی هم وزن آن را به جایش می‌گذارد. اما با اشتباه در محاسبه، مقبره شروع به لرزیدن و خراب شدن می‌کند. «جونز» و راهنمایش موفق به فرار می‌شوند ولی در بیرون «بلاک» (فریمن)، باستان‌شناس دیگری که او نیز در پی شیء بوده، و افراد بومی منتظرشان هستند. «بلاک» شیء را می‌گیرد و دستور کشتن «جونز» را می‌دهد. «جونز» با پریدن به رودخانه فرار می‌کند. در بازگشت به آمریکا، مأموران اطلاعاتی به او می‌گویند که «هیتلر» در پی یافتن صندوق مقدس گم شده است تا از آن برای مقاصد سلطه‌جویانه‌اش استفاده کند. آنان از «جونز» می‌خواهند تا صندوق را پیدا کند و به آمریکا بیاورد. «جونز» مدال هیروگلیفی را می‌شناسد که از طریق ان می‌تواند صندوق را پیدا کند؛ مدال نزد «ماریون ریون‌وود» (آلن)، محبوبه سابق و دختر استادِ «جونز» است که حالا سالونی را در نپال اداره می‌کند. «جونز» به نپال می‌رود و پس از ساعت‌ها کلنجار رفتن، بالاخره «ماریون» راضی می‌شود مدال را به پنج هزار دلار به او بفروشد. پس از رفتن «جونز» مأمور نازی، «توت» (لیسی) و افرادش به سراغ «ماریون» می‌آیند و مدال را می‌خواهند. «جونز» سر می‌رسد و پس از درگیری با نازی‌ها، «ماریون» را نجات می‌دهد و با هم به مصر می‌روند. در قاهره، «صلاح» (ریس دیویز)، یک دوست قدیمی، به «جونز» می‌گوید که نازی‌ها در خرابه‌های باستانی حفاری کرده‌اند. در اینجا پس از یک سری تعقیب و گریز، «ماریون» را ربوده و به‌عنوان گروگان، نزد «بلاک» می‌برند که اکنون با نازی‌ها همراه شده است. «جونز» و «صلاح» با لباس مبدل به خرابه‌ها می‌روند. و «جونز» با کمک مدال وارد معبدی زیرزمینی مملو از مارهای سمی می‌شود. او صندوق را پیدا می‌کند و زمانی که آن را بالا می‌فرستد، «بلاک»، «توت» و افرادش سر می‌رسند، «ماریون» را به حفره پر از مار پرتاب می‌کند و صندوق را با خود می‌برند. «جونز» و «ماریون» با برگرداندن یک مجسمه غول‌پیکر که مارها از آن خارج شده‌اند، دیوار معبد را خراب و فرار می‌کنند. سپس «جونز» به دنبال صندوق می‌رود و پس از مبارزه و کشتن نازی‌ها، آن را که نورهای عجیبی از خود ساطع می‌کند، به قاهره باز می‌گرداند تا با کشتی به آمریکا بفرستد. اما نازی‌ها کشتی را توقیف می‌کنند و صندوق و «مایون» را به جزیره‌ای مخفی می‌برند، در حالی که «جونز» در کشتی پنهان شده است. در جزیره، «جونز» تهدید می‌کند که اگر «ماریون» را آزاد نکنند، صندوق را نابود خواهد کرد اما «بلاک» می‌داند که «جونز» هیچ‌گاه یک اثر باستانی را خراب نمی‌کند. در اینجا او را دستگیر می‌کنند و همراه با «ماریون» به یک تیرک می‌بندند. «جونز» که می‌داند نور کورکننده صندوق خطرناک است، از «ماریون» می‌خواهد که به آن نگاه نکند. با باز شدن صندوق همه کشته می‌شوند و در انتها، «ماریون» و «جونز» تنها بازماندگان ماجرا همراه با صندوق به آمریکا می‌روند.

منبع:سایت نقد فارسی

بازديد : 50 بار دسته بندي : بهترین فیلم ها نظر دهيد! [ ]


پدر خوانده


فکر کنم فردی نباشه که دوستدار سینما باشه و این فیلم رو ندیده باشه. پدر خوانده فیلمی داستانی جنایی به کارگردانی فرانسیس فورد کاپولااست که بر اساس رمانی به همین نام از ماریو پوزو و توسط کمپانی پارامونت در سال 1972 ساخته شده است فیلمنامهٔ این اثر حاصل همکاری مشترک فرانسیس فورد کاپولا و ماریو پوزو است.

  ماجرای فیلم بین سال های 1945 تا 1955 اتفاق می افتد و داستان فیلم درباره خانواده مافیایی کورلئونه می باشد

در فیلم ستارگانی همچون مارلون براندو؛آل پاچینو ؛رابرت دووال؛دایان کتین ؛جیمز کان نقش آفرینی کرده اند

اسکار :

بازديد : 42 بار دسته بندي : بهترین فیلم ها نظر دهيد! [ ]


بهترین فیلم های تاریخ سینمای جهان


 

در مورد بهترین فیلم تاریخ سینمای جهان نظرات مختلفی وجود داره ولی همه ی این رتبه بندی ها در 100 فیلم برتر از آثار یکسانی نام برده اند و فقط رتبه های این آثار متفاوت است رتبه بندی زیر از مجله ی معتبر امپایر انگلیس برداشته شده است:

 

 1. پدرخوانده (۱۹۷۲) فرانسیس فورد کاپولا
 2. مهاجمین صندوقچه گمشده (۱۹۸۱) استیون اسپیلبرگ
 3. جنگ ستارگان اپیزود پنجم: امپراتوری ضربه می‌زند (۱۹۸۰) اروین کرشنر
 4. رستگاری در شاوشنک (۱۹۹۴) فرانک دارابونت
 5. آرواره‌ها (۱۹۷۵) استیون اسپیلبرگ
 6. رفقای خوب (۱۹۹۰) مارتین اسکورسیزی
 7. اینک آخرالزمان (۱۹۷۹) فرانسیس فورد کاپولا
 8. آواز در باران (۱۹۵۲) استنلی دانن و جین کلی
 9. داستان عامه‌پسند (۱۹۹۴) کوئنتین تارانتینو
 10. گاو خشمگین (۱۹۸۰) مارتین اسکورسیزی
 11. آپارتمان (۱۹۶۰) بیلی وایلدر
 12. محله چینی‌ها (۱۹۷۴) رومن پولانسکی
 13. روزی روزگاری در غرب (۱۹۶۸) سرجیو لئونه
 14. شوالیهٔ تاریکی (۲۰۰۸) کریستوفر نولان
 15. ۲۰۰۱ : اودیسه فضایی (۱۹۶۸) استنلی کوبریک
 16. راننده تاکسی (۱۹۷۶) مارتین اسکورسیزی
 17. کازابلانکا (۱۹۴۲) مایکل کورتیز
 18. پدرخوانده: قسمت دوم (۱۹۷۴) فرانسیس فورد کاپولا
 19. تیغ رو (۱۹۸۲) ریدلی اسکات
 20. مرد سوم (۱۹۴۹) کارول رید
 21. جنگ ستارگان اپیزود چهارم: امیدی تازه (۱۹۷۷) جورج لوکاس
 22. بازگشت به آینده (۱۹۸۵) رابرت زمه‌کیس
 23. ارباب حلقه ها: یاران حلقه (۲۰۰۱) پیتر جکسون
 24. خوب، بد و زشت (۱۹۶۷) سرجیو لئونه
 25. دکتر استرنجلاو (۱۹۶۴) استنلی کوبریک
 26. بعضی‌ها داغشو دوست دارند (۱۹۵۹) بیلی وایلدر
 27. همشهری کین (۱۹۴۱) اورسن ولز
 28. بیگانه‌ها (۱۹۸۶) جیمز کامرون
 29. بر باد رفته (۱۹۳۳) ویکتور فلمینگ، جورج کوکر، سام وود
 30. بوچ کسیدی و ساندنس کید (۱۹۶۹) جورج روی هیل
 31. بیگانه (۱۹۷۹) ریدلی اسکات
 32. ارباب حلقه‌ها: بازگشت پادشاه (۲۰۰۳) پیتر جکسون
 33. نابودگر ۲: روز رستاخیز (۱۹۹۱) جیمز کامرون
 34. آندری روبلف (۱۹۶۹) آندری تارکوفسکی
 35. پرتقال کوکی (۱۹۷۱) استنلی کوبریک
 36. مخمصه (۱۹۹۵) مایکل مان
 37. ماتریکس (۱۹۹۹) برادران واچوفسکی
 38. سرگیجه (۱۹۵۸) آلفرد هیچکاک
 39. ۴۰۰ ضربه (۱۹۵۹) فرانسوا تروفو
 40. قلبی مهربان و ارتباط (۱۹۴۹) رابرت هیمر
 41. لبوسکی بزرگ (۱۹۹۸) برادران کوئن
 42. فهرست شیندلر (۱۹۹۳) استیون اسپیلبرگ
 43. روانی (۱۹۶۰) آلفرد هیچکاک
 44. در بارانداز (۱۹۵۴) الیا کازان
 45. ای‌تی موجود فرازمینی (۱۹۸۲) استیون اسپیلبرگ
 46. This Is Spinal Tap (۱۹۸۴) راب راینر
 47. مرده شرور ۲ (۱۹۸۷) سام ریمی
 48. هفت سامورایی (۱۹۵۴) آکیرا کوروساوا
 49. ۱/۲ ۸ (۱۹۶۳) فدریکو فلینی
 50. درخشش (۱۹۸۰) استنلی کوبریک
 51. دانی دارکو (۲۰۰۱) کلی ریچارد
 52. ارباب حلقه‌ها: دو برج (۲۰۰۲) پیتر جکسون
 53. زندگی شیرین (۱۹۶۰) فدریکو فلینی
 54. کازینو رویال (۲۰۰۶) مارتین کمپبل
 55. لورنس عربستان (۱۹۶۲) دیوید لین
 56. جمعه دختر او (۱۹۴۰) هوارد هاکس
 57. برخورد نزدیک از نوع سوم (۱۹۷۷) استیون اسپیلبرگ
 58. بیایید و ببینید (۱۹۸۵) الم کیموو
 59. مظنونین همیشگی (۱۹۵۵) برایان سینگر
 60. فارغ‌التحصیل (۱۹۶۷) مایک نیکولز
 61. سانست بلوار (۱۹۵۰) بیلی وایلدر
 62. پیر پسر (۲۰۰۳) پارک جان ووک
 63. هارولد و مودی (۱۹۸۱) هال اشبی
 64. ادوارد دست‌قیچی (۱۹۹۰) تیم برتون
 65. داستان توکیو (۱۹۵۳)یاسوجیرو اوزو
 66. آنی هال (۱۹۷۷) وودی آلن
 67. سه رنگ: قرمز (۱۹۹۴) کریستوف کیشلوفسکی
 68. با من بمان (۱۹۸۶) راب راینر
 69. شب شکارچی (۱۹۵۵) چارلز لافتون
 70. ۱۲ مرد خشمگین (۱۹۵۷) سیدنی لومت
 71. درخشش ابدی یک ذهن پاک (۲۰۰۴) مایکل گوندری
 72. گنج‌های سیرا مادره (۱۹۴۸) جان هاستون
 73. مسئله مرگ و زندگی (۱۹۴۶) مایکل پاول و امریک پرسبرگر
 74. منهتن (۱۹۷۹) وودی آلن
 75. اسپارتاکوس (۱۹۶۰) استنلی کوبریک
 76. بچه رزماری (۱۹۶۸) رومن پولانسکی
 77. خط باریک قرمز (۱۹۹۸) ترنس مالیک
 78. زندگی و مرگ سرهنگ سروان بلیمپ (۱۹۴۳) مایکل پاول و امریک پرسبرگر
 79. بتمن آغاز می‌کند (۲۰۰۵) کریستوفر نولان
 80. فرار بزرگ (۱۹۶۳) جان استاگس
 81. برزیل (۱۹۸۵) تری جیلیام
 82. محرمانه لوس آنجلس (۱۹۹۷) کورتیس هانسون
 83. مخمل آبی (۱۹۸۶) دیوید لینچ
 84. کَری (۱۹۷۶) برایان دی پالما
 85. سلطان کمدی (۱۹۸۳) مارتین اسکورسیزی
 86. روز تعطیل فریس بولر (۱۹۸۶) جان هیوز
 87. ماگنولیا (۱۹۹۹) پل توماس اندرسون
 88. وقتی هری با سالی ملاقات کرد (۱۹۸۹) باب راینر
 89. جنگ ستارگان اپیزود ششم: بازگشت جدای (۱۹۸۳) ریچارد مرکند
 90. روزی روزگاری در آمریکا (۱۹۸۴) سرجیو لئونه
 91. روح کندوی عسل (۱۹۷۳) ویکتور اریک
 92. این گروه خشن (۱۹۶۹) سام پکینپا
 93. یوجیمبو (۱۹۶۱) آکیرا کوروساوا
 94. زیبای آمریکایی (۱۹۹۹) سام مندس
 95. سگدانی (۱۹۹۲) کوئنتین تارانتینو
 96. شمال از شمال غربی (۱۹۵۹) آلفرد هیچکاک
 97. داستان اسباب‌بازی (۱۹۹۵) جان لستر
 98. شبکه (۱۹۷۶)سیدنی لومت

بازديد : 60 بار دسته بندي : بهترین فیلم ها نظر دهيد! [ ]


پيوند ها پيوند ها'

تبادل لينک تبادل لينک تبادل لينک تبادل لينک

 • تشریفات مجالس
 • تشریفات
 • پایان نامه مکانیک
 • پایان نامه ارشد حسابداری
 • پایان نامه رشته برق
 • خرید تحقیق
 • دانلود آهنگ جدید
 • هدایای تبلیغاتی
 • دستگاه تصفیه آب
 • خرید دوربین مدار بسته
 • فرش 1000 شانه
 • پارکت لمینت
 • ترمووود
 • انلاک ایفون
 • تخت نوزاد
 • دانلود آهنگ جدید
 • دانلود آهنگ جدید
 • درب اتوماتیک کرج
 • جدیدترین مدل سفره های هفت سین
 • درمان قطعی زودانزالی
 • خرید پروپوزال
 • چای سبز
 • کمپوست قارچ
 • خاک پوششی
 • بلیط ترکیه
 • تشریفات مجالس
 • نرم افزار مشاور املاک
 • تلفن پاناسونیک
 • انگشتر
 • دانلود فیلم ایرانی

  انجام پایان نامه مدیریت

  پایان نامه مدیریت

  تور کیش

  بهترین دکتر عمومی در تهران

  چاپ کاتالوگ چاپ بروشور

  مشاوره پایان نامه کامپیوتر

  خرید گیفت کارت 5 دلاری

  تور ارمنستان

  سرور اختصاصی آلمان

  خرید فیلتر شکن در امپراتور وی پی ان

  تور دبی

  خرید جم کلش رویال

  تجربیات معلمان

  فروشگاه اینترنتی لباس

  خرید جم کلش

  خرید جم کلش رویال

  دانلود مقاله با فرمت word

  دانلود مقاله با فرمت word

  دانلود مقاله با فرمت word

  دانلود آهنگ جدید

  sitemap

  داستان عاشقانه

  تصفیه آب معصومی

  خرید عطر و ادکلن

  نرم افزار انبارداری

  نرم افزار حسابداری انبارداری

  نرم افزار جامع انبارداری

  برنامه انبارداری

  بهترین نرم افزار انبارداری

  نرم افزار انبارداری

  نرم افزار حسابداری انبارداری

  نرم افزار جامع انبارداری

  برنامه انبارداری

  بهترین نرم افزار انبارداری

  تشریفات

  نرم افزار اتوگالری

  نرم افزار تاکسی سرویس

  نرم افزار چاپ چک

  نرم افزار دفترچه تلفن

  درمان

  اورانوس

  تلق تولوق
 • بک لينک بک لينک
  خرید گیفت کارت ارزان اسپاتیفای استیم
  خرید آنلاین گیفت کارت گوگل پلی با گیفتی دات کام
  خاک پوششی
  تور ارزان کیش لحظه آخری
  هتل های 5 ستاره کیش
  تور کیش از مشهد لحظه آخری
  تور کیش نوروز 95
  دیدنی های جزیره کیش
  بلیط کیش ارزان قیمت
  بلیط پرواز کیش
  خرید گیفت کارت آیتونز و گوگل پلی
  بزرگترین مرکز خرید و فروش گیفت کارت
  تور ارزان کیش نوروز 95